четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 106 ново

Дамовски: Правда, не амнестија!

Обвинетиот за настаните од 27 април во Собранието, режисерот Борис Дамовски кој беше еден од организаторите на „За заедничка Македонија“, се огласи на социјалните мрежи по денешниот говор на премиерот Зоран Заев.

– Правда, не амнестија, напиша Дамовски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top