четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 106 ново

Промоција на „Поезијата и медицината – другата страна“ од Нада Поп Јорданова

Во мултимердијалниот културен центар „Матица ексклузив“ денеска напладне ќе биде промовирана книгата „Поезијата и медицината – другата страна“ од академик Нада Поп Јорданова.

За книгата, која е во издание на „Матица македонска“, ќе зборуваат проф.д-р Јелена Лужина и проф.д-р Владимир Мартиновски.

Нада Поп Јорданова е автор на тринаесет книги од областа на медицината. Најзини научни студии се преведени на повеќе странски јазици, за кои е добитник на национални и меѓународни признанија.

Член е на Македонската акаденија на наумите и уметностите, како и на повеќе светски академии и научни институции.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top