недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Меган е бремена: Се очекува принова во кралското семејство!

Меган Маркл е бремена!Таа и принцот Хари го очекуваат свое прво дете, соопштија од Бакингамската палата.

Убавите вести се објавени неколку часа откако Војводата и Војвотката од Сасекс слетаа во Сиднеј, каде се на прва меѓународна тура после венчавката.

Од палатата порачуваат: Нивните Кралски Височества Војводата и Војвотката од Сасекс со задоволство објавуваат дека Војвотката од Сасекс очекува принова во април 2019 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top