петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 15 ново

Неодоливата придружба на принцезата Јуџин додека чекореше до олтарот (Фото)

Децата на Кетрин и Вилијам – принцезата Шарлот и принцот Џорџ чекореа зад невестата заедно со своите братучетки Савана и Ајла Филипс, Луи де Живанши, Миа Тиндал, Мод Виндзор и Теодора Вилијамс, 6-годишната ќерка на Роби Вилијамс и Ајда Филд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top