понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Пол Погба: Морам да бидам уште порешителен

Францускиот фудбалер, Пол Погба е една од најголемите фудбалски ѕвезди, но за да биде на врвот, според него, тој мора да корегира делови од својата игра.

Тој вели дека успехот со Франција на Светското првенство му дава дополнителна сила и енергија за работа, мотив да се докаже и ги освои останатите важни натпреварувања.

– Не сум задоволен, се уште сум многу гладен. Премиер лигата, Лигата на шампиони, ЕП и да бидам еден од најдобрите на светот. Сакам да оставам трага во историјата на фудбалот. Морам да бидам уште порешителен, да постигнам повеќе голови, изјавил Погба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top