понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Жестока пресметка на трибините во Подгорица: Тепачка изби пред дуелот Црна Гора – Србија (видео)

На неколку минути пред дуелот помеѓу Србија и Црна Гора во Лигата на нации, се случи инцидент на јужната трибина на стадионот во Подгорица каде избила тепачка.

Пресметката настанала во делот каде што биле најверните навивачи на Црна Гора, а според информациите од српските медиуми, насилството избило помеѓу симпатизери од Никшиќ и Цетиње.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top