понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Прилепчанец нападнат ноќеска на градскиот плоштад, паднал во бесознание

Ноќеска во Полициската станица Прилеп, М.Б. (27) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 02.30 часот на плоштадот ,,Методија Андонов Ченто“ во Прилеп, физички бил нападнат од непознато лице, при што изгубил свест и паднал на земја.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top