понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Пандов: Заев ќе ги чекал истрагите за Османи и Анѓушев за да види што ќе прави

– Заев ќе чекал да заврши истрагата за Османи во СЈО и Анѓушев во Грција, па ќе видел што ќе правел. Медиумите, граѓанскиот сектор и невладинте исто чекаат, иако предходно секој обвинет од СЈО моментално го осудуваа, пишува на својот Фејсбук профил политичкиот аналитичар, Александар Пандов.

– Единствено Сеља и господинот Зеколи се одважија да побараат оставка од Бујар. Се приклучувам кон нивното барање, додава тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top