понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Зеколи до Шекеринска: Ајде, златна, давај оставка заедно со Бујар

Додека Шеќеринска ликува за Османи и правда, да ја потсетиме малку дека во нејзино владеење (со ДУИ) се случи Сопот, убиство на НАТО војници, местени апсења, тортура, изнудени признанија итн. Ова во неговиот најнов статус на „Фејсбук“ го порача поранешниот амбасадор на Македонија во ОБСЕ и политички аналитичар Арсим Зеколи.

  • Ајде, златна, давај оставка заедно со Бујар – и порача Зеколи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top