понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Два активни пожари во Македонија, гори во Битолско и во Липково (видео)

Во моментов во Македонија има два активни пожари, од кои едниот се случува во битолското село Секирани, а вториот во кумановско Липково.

Од фотографиите и видеото на „ТВ21“ може да се заклучи дека веројатно станува збор за горење на сува трева.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top