понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Исчезна 9-годишно дете од Кавадарци

Вчераво 09.00 часот во Полициската станица Кавадарци, О.Ј.(38) од Кавадарци пријавил декаво вторникот околу 17.00 часот неговиото деветгодишен син излегол од домот и до моментот на пријавување не се вратил.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top