понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Апсење на Табановце: Покажал туѓ пасош, веднаш го уапсиле

Ноќеска во 02.15 часот на Граничен премин Табановце, при пасошка контрола, поради сомение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, бил приведен А.Х.(24) од Република Албанија. Тој на увид приложил патна исправа на име К.А.(20) од Република Албанија.

Во 03.45 часот лицето било предадено на полициски службеници од СВР-Куманово за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top