понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Последните секунди од животот на Инстаграм ѕвездата: Се возела, а потоа и пришол маж и испукал три куршуми во неа(видео)

Инстаграм ѕвездата од Ирак, Тара Фарес(22) застрелана е додека била зад воланот на порше, а непознатиот маж кој и пришол низ прозорот на автомобилот испукал три куршума во неа, по што е снимен како бега на мотор.

Снимката која се појави во јавност го прикажува нејзиниот автомобил како минува полека низ тесна улица во Багдад, додека убиецот седнува на мотор на кој го чекал соучесник и потоа заедно заминуваат.

Поранешната Мис Багдад имала повеќе од 2,6 милиони следбеници на Инстаграм и била позната по отворените ставови за слободата, животот и религијата.

Не е познато дали сторителот е уапсен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top