понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Внимавајте: Лажни наградни игри на КАМ и Тинекс по социјалните мрежи

Ланците маркети КАМ и Тинекс денеска апелираат дека нивните имиња се искористуваат за лажна наградна игра. Тие предупредуваат дека се работи за интернет измама, во која се бара да ги внесете вашите податоци и сметки.

И двете компании презеле мерки за законски мерки и чекори за заштита во соработка со надлежните институции.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top