понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Скопјанец нападнат пред дискотека во Градски парк, паднал во бесознание

Во текот на вчерашниот ден во СВР-Скопје, А.М. (21) од Скопје пријави дека во саботата околу 03.30 часот пред дискотека во Градски Парк, додека бил со негов пријател А.К. (21) од Скопје, физички бил нападнат од непознато лице, по што изгубил свест.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top