понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Девојче од Ерменија со косата влече автомобил од 2 тони (Видео)

Карин ја наследила силата од својот татко, кој исто така можел да влече тешки предмети со своето тело. Но, нејзините соседи од ерменскиот главен град Ереван сметаат дека таа го надминува.

Ова 16-годишно девојче прави нешто што никој во светот не може и затоа ја нарекуваат чудо.

Сепак, нејзиниот сон не е да биде најсилна. Барем не во влечење автомобил со коса.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top