понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Михајловски: Ова е време на оксиморони, храбри кукавици и стрејт хомосексуалци

Погодувате, не се запали тоа “дрогата”. И не верував, вели Тони Михајловски за најавениот протест денеска пред Основното јавно обвинителство за поддршка на активистката Моника Ристеска.

Борјан Јовановски утре ќе пушти џоинт пред ОЈО во знак на протест

  • Јас пред ОЈО, службено, кога таму протести. Наводно ќе палеле џоинт во знак на протест. Погодувате, не се запали тоа “дрогата”. И не верував. Кај нас сепак тоа е забрането. Противзаконско.
    Никој не носеше ни маичка со симбол на марихуана.  Ова е време на оксиморони. Храбри кукавици, милостиви џелати, предавнички патриоти и стрејт хомосексуалци – пишува Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top