сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 45 ново

Пораката на граѓаните не е послушана, инвеститорот продолжува да гради во Аеродром

Инвеститорот и утрово продолжи со активности. Нашата порака не беше разбрана, затоа се гледаме повторно на протест! Во 17 часот на раскрсницата кај Мајчин дом!

извор: Сакаме Аеродром да дише

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top