сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 41 ново

Борјан Јовановски утре ќе пушти џоинт пред ОЈО во знак на протест

Познатиот новинар Борјан Јовановски, на неговите Твитер и Фејсбук акаунти најави дека утре ќе конзумира марихуана пред зградата на обвинителството, во знак на поддршка на уапсената активистка за легализација на марихуаната, Моника Ристеска.

Јовановски ги повика сите граѓани кои се против апсењето на активистката, да дојдат и заедно во знак на револт да пушат џоинт.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top