четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 44 ново

На Раул Гонзалес Македонија му е во срцето (фото)

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалес не може премногу долго да биде одвоен од Македонија, па дел од своето слободно време го искористи да ја посети нашата амбасада во Париз, Франција.

Тој денеска беше гостин на амбасадорката Јадранка Чаушевска Димов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top