сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 45 ново

Сведоци раскажуваат за трагедијата во Србија: Во возилото имаше мртва жена, покрај неа две деца

Сведоци раскажуваат за страшната сообраќајна несреќа која се случи на автопатот Белград – Ниш каде што загинаа судијка и нејзиниот сопруг, двајца Македонци и уште две лица.

– Беше магла, едвај се гледаше. Се судрија во исто време на исто место возила од двете страни, беше страшно, вели сведок.

Друг вели дека кога поминал со возилото покрај автомобилите, во едниот имало мртва жена, а покрај неа две деца.

Повредени се и 27 лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top