сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 38 ново

Сообраќајот на „Јане Сандански“ блокиран, Марин да поднесе оставка, бараат граѓаните

Булевварот „Јане Сандански“ во скопската општина Аеродром е се уште блокиран, а жителите бараат оставка од градоначалникот Златко Марин.

Денеска попладне се организираше протест на кој жителите го изразија своето незадоволство од почетокот на изградбрата на новата деветкатница во близина на „Мајчин дом“, во зелениот појас.

Неофицијално, неколкумина жители се на разговор со градоначалникот Марин.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top