сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 42 ново

Амбасадорката на САД во ОН поднесе оставка

Американскиот претседател Доналд Трамп ја прифати оставката на американската амбасадорка во Обединетите нации, Наки Хејли.

Ники Хејли одбегна да одговори на новинарите дали евеста за нејзината оставка точна.

Некои медиуми соопштија дека Хејли ќе остане на сегашната позиуција во ОН до Нова Година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top