сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 38 ново

Блокиран булеварот „Јане Сандански“, граѓаните се обидоа да ги турнат тарабите

Стотици граѓани попладнево протсетираат против изградба на зграда на зеленило кај Мајчин дом во скопската населба Аеродром.

Атмосферата беше на моменти тензична, а дел од граѓаните се обидоа и да ги турнат тарабите кои се поставени околу градежната парцела.

Во моментов граѓаните го блокираат булеварот „Јане Сандански“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top