сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 38 ново

На Марин му се собира народ пред паркот во Аеродром (фотогалерија)

Се повеќе народ се собира на протестот кој беше закажан во 17 часот пред паркот кај Мајчин дом, во Аеродром, каде што синоќа на полноќ дојдоа багери на местото каде што треба да се гради деветокатница.

фото: Александар Ивановски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top