сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 41 ново

Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, преку социјалните мрежи изрази поддршка за Бојаџи

Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, преку социјалните мрежи изрази поддршка за Бојаџи.

Режисерот на „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи се соочува со низа проблеми и препреки во врска со неговиот филм и повеќе од кино-салите не сакаат да го прикажува неговиот филм. Засега, Штип се нафати да ги претстави пред публиката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top