четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 44 ново

Поранешниот Вардарец, Давид Дејвис е нов тренер на Веспрем

Поранешниот помошник на Раул Гонзалес во РК Вардар, Давид Дејвис е назначен за нов тренер на Веспрем. Тој доаѓа на местото од Љубомор Врањеш кој неодамна доби отказ од унгарскиот клуб.

Дејвис потпиша едногодишен договор со унгарскиот клуб со можност за продолжување на уште една година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top