понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Ќерката на Зоран Маџиров со емотивен филм за својот татко (видео)

Ќерката на легендарниот музичар Зоран Маџиров, сними краток филм посветен на нејзиниот татко, кој почина во мај минатата година, откако пред тоа помина околу седум месеци во кома, по тешката сообраќајна несреќа.

Во негова чест е краткометражниот филм „Стакло“ снимен во рамките на Њујоршката филмска академија во Лос Анџелес каде неговата ќерка Нина Маџирова студираше актерска игра. Таа се потпишува и како сценарист на проектот.

„Земи го своето скршено срце и претвори го во уметност“, така почнува приказната на овој интимен и сентиментален филм во кој Нина, во филмот ја глуми Миа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top