понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Граѓаните му порачаа на Заев: Со ВМРО-ДПМНЕ ни беше поубаво (Видео)

Преку анкета на „Цивил Медија“ со македонските граѓани за состојбите во државта, тие јасно му упатија порака на премиерот Зоран Заев дека не се задоволни од начинонт на кој власта ја води земјата во која тие живеат. Граѓанка од Скопје вели дека додека на власт биле ВМРО – ДПМНЕ таа имала подобар живот, поголемо покачување на пензијата, вели едноставно знам да направам споредба кога ми било поубаво и на мене и на моета семејство. Таа објаснува дека со законите на минатата власт и начинот на владеење успеала да си ја легализира куќата, но и да добие стан, а тоа е нешто, потенцира таа што не се заборава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top