понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 103 ново

Фудбалскиот свет ова сѐ уште го немаше видено: Младиот Авдалијан изведе пенал и направи салто (Видео)

Играчот на младинската екипа на Рубин од Казањ, Норик Авдалијан, изведе пенал на еден скоро неверојатен начин на средбата против Урал.

Едно е да се има самодоверба при изведување на пенал, а сосема друго е да се има ваква самодоверба при изведување на пенал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top