вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 47 ново

Вељко покрај гробот на татко му Аркан, остави тажна порака (фото)

Вељко Ражнатовиќ синот на фолк дивта Цеца, веќе со години живее без татковата фигура. Дека болката од загубата на родителот не поминува, Вељко повремено и јавно објавува и искажува преку друштвени мрежи.
Овој пат на својот Инстаграм профил стави фотографија од гробот Жељко Ражнатовиќ – Аркан, додавајки и една порака, поточно стихови од песна:
-Сонувам, бог не проколна, се ни даде, а среќата ни ја одзема – напиша Вељко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top