сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 38 ново

Антонија Гиговска победник на „Макфест 2018“

Со освоени 30 гласови победник на фестивалот Макфест е Антонија Гиговска со нумерата „Никогаш не вели никогаш“.

Втората награда оди во рацете на познатиот текстописец и вокал, Роберт Билбилов кој ја отпеа песната „Чудни места“, додека на третата позиција се пласираше Дани Димитровска со нумерата „Време“.

Наградата за најдобар дебитант на фестивалот „Душан Љубисављевиќ – Дуле“ оди во рацете на младата Мина Блажев со нумерата „Во други души“.

Име:

Анонимен
Коментар: *

Image CAPTCHA

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top