вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Фустанот на преклоп на Колинда Грабар Китаровиќ експресно распродаден!

Откако се појави во Белата куќа на средба со претседателот Трамп и неговата сопруга Меланија, медиумите не престануваат да зборуваат за изгледот на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ.

Таа ја истакна новата фигура во тесен фустан на преклоп, со златна лента на рабовите, а реакциите беа и повеќе од позитивни.

Доказ за тоа е и информацијата од хрватските медиуми дека фустанот е распродаден веднаш. Се работи за креација „Катарина“ на хрватски бренд „Duchess“, која претходно ја носеле и други познати Хрватки, но претседателката очигледно немала проблем со тоа.

View this post on Instagram

Sretni smo i ponosni što je HRVATSKA PREDSJEDNICA @predsjednicarh za ovu prigodu na trenutno najrelevantnijem mjestu na svijetu odabrala našu haljinu i tako stala uz najmoćnijeg političara svijeta @realdonaldtrump i @flotus koja slovi za najbolje odijevenu prvu damu. We are so proud and happy that the President of Croatia @predsjednicarh has chosen for this occasion our very own duchess dress on the most iconic and worldy known house in the world The White House accompanied with most powerful man in the world President of the United States of America @realdonaldtrump and his wife @flotus who is also known as best dressed First Lady. . . #croatia #hrvatska #president #kolindagrabarkitarovic #usa #america #donaldtrump #melaniatrump #flotus #fashion #style #glamorous #elegance #americanstyle #americanfashion #duchess #duchessdress #croatianbrand #fashionbrand #love

A post shared by Duchess (@duchess.womenswear) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top