сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 36 ново

По подолго време Роберт Билбилов со „Чудни места“ настапи на „Макфест“(Видео)

Втора макфестовска вечер се одржува во Штип. Меѓу дебитантите на сцената, на задоволство на публиката може да се видат и веќе докажани македонски поп пејачи. Со „Чудни места“ по подолг временски период настапи и Роберт Билбилов за чија изведба доби громогласен аплaуз од публиката.
Композиторот и пејач Бибилов, настапи под редниот број 10. Музиката и аранжманот ги напиша самиот тој, додека за текстот се погрижи Робин Зимбаков.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top