четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 102 ново

Земјотрес во јужниот италијански регион Калабрија

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди јужниот италијански регион Калабрија, соопшти италијанскиот Национален институт за геофизика и вулканологија.

Епицентарот на потресот бил на подрачјето меѓу општините Палми, Бањара Калабра, Семинара и Џила.

До овој момент нема податоци за жртви или предизвикана материјална штета.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top