четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 107 ново

Боја на коса што ќе биде хит оваа есен

Една од најпопуларните е шампањ плава боја, освежена со пастелни мауаве тонови. За разлика од минатогодишната популарна шампањ плава боја, оваа година главен тренд ќе биде плавата освежена со розево-сиви нијанси.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top