среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 108 ново

Припадниците на овие хороскопски знаци не знаат да бидат сингл

Couple kissing under umbrella at the beach in sunset.

Водолија
Водолиите ги обожаваат масовните собири. Обожаваат патувања и многу им е важен начинот на кој нивната група функционира. Кога се во врска, се чувствуваат полетно и среќно, а кога се сингл, многу се незадоволни и мрзоволни.

Близнаци
Луѓето родени во знакот Близнаци се исклучително дружељубиви и непрестајно стекнуваат нови пријателства. Обожаваат долги разговори и често се чувствуваат осамено, доколку не се опкружени со луѓе. Сакаат емоционални предизвици и затоа уживаат кога имаат партнер кој може да им го направи денот возбудлив.

Вага
Вагите ја обожаваат романтиката најмногу од сѐ. Тие се исклучително грижливи и лесно започнуваат нови врски и пријателство. Меѓутоа, се чувствуваат многу несреќно кога немаат партнер и би направиле сѐ за да се промени тоа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top