среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Апасиев до Димитров: Aко нема цензус не оди „Договорот“ у Собрание, туку вие во политичка пензија

Професорот Димитар Апасиев ја коментира изјавата на министерот за надворешни работи Никола Димитров, дека доколку на референдумот нема цензус, Собранието ќе го спроведе договорот со Грција.

„Не бе куре министерско…

Ако нема ЦЕНЗУС, не оди „Договорот“ у Собрание, туку вие одите у предвремена политичка пензија.
А во правна сила си останува референдумската одлука од 1991 за името „Македонија“ 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top