среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 106 ново

За Амина – потребни ѝ се 250.000 евра

 Амина има 27 години и боледува од акутна лимфобластна леукемија. Потребно е да се изврши трансплантација на матични клетки во Германија. Зафатот чини 250.000 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top