среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 105 ново

Вучиќ има докази за брутално мешање на западни земји во изборите во Република Српска

Српскиот претседател Александар Вучиќ кажа дека некои држави најбрутално се мешаат во изборите во
Република Српска и притоа се закануваат на луѓето.
-Јас ќе почекам да завршат изборите, нема да се мешаме во одлуката на народот на Република Српска, но
по изборите ќе покажам фрапантни докази за најбрутално мешање на поедини западни сили во изборите
во Република Српска, рече Вучиќ.
Тој додаде дека мешањето оди до таму што амбасадори на западните земји ги повикуваат луѓето од
листите на некои партии и им се закануваат дека не смеат да ја променат страната или во спротивно „ќе
одговараат за злосторства кои ги направиле но и кои не ги направиле“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top