среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Голем пожар од Кучково кон косовската граница

Голем пожар беснее на неколку места меѓу на потегот Кучково – Грачани – косовска граница. Од територијалната противпожарна единица на Град Скопје за Република велат дека е обновен пожарот од вчера, а нивни единици работат на неколку места на непристапен терен.

Повеќе информации во текот на ноќта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top