среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

БМВ удрило во оградата на мостот „Гоце Делчев“, тројца повредени

Од полицијата за Република потврдуваат дека на мостот „Гоце Делчев“ во 17.20 часот БМВ со скопски регистарски ознаки удрило во оградата од мостот. Во возилото биле возачот и двајца сопатници. Засега не е утврден нивниот идентитет. Тројцата побарале помош во „Св. Наум Охридски“. Увидот на МВР се уште е во тек, повеќе информации во текот на вечерта.

фото: илустрација

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top