среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Името на државата и идентитетот на народот за Заев се само добра партија покер: Играв со мојот народ, играв ол ин (ВИДЕО)

Покерска изјава на премиер на суверена европска држава во 21 век.

-Немојте да мислите дека некој друг ќе ни ја заврши работата, немојте да мислите дека има некој резервен план, нема. Ова е храбра битка, играв со сите кецеви и џокери во ракав. Играв со мојот народ, играв ол ин, играв на се или ништо.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top