среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Започнува најавеното невреме во Скопје (видео)

Наглиот пад на температурите и приближувањето на студените воздушни маси, коешто го најавија од УХМР веќе почна да се чувствува во Скопје. Силниот ветер и правта која што потсетува на пустинска олуја е забележана и од нашите репортери. Според податоците од УХМР, попладнево ветерот би можело да достигне брзина до 90 километри на час.

извор: Алсат-М

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top