среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Мицкоски на Топ тема: Бидете и вие дел од интервјуто и поставете му прашање

Уредничката на Топ тема Снежана Лупевска Созен најави интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, утре, понеделник, во Топ Тема на Ваша страна во 19.15 – за позиционирањето на партијата за референдумот, за Договорот за името.

„Бидете и вие дел од интервјуто и поставете прашање до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.
Крајниот рок за поставување на прашања на нашиот ФБ профил е до утре до 17.30 часот. Ве очекуваме!“, повика таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top