среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 106 ново

Чад и смрдеа на влезот на Скопје, цела Македонија тоне во ѓубре!

Скопје и цела Македонија се загушуваат во смрдеата од расфрланото ѓубриште буквално насекаде и дивите депонии кои ги има на секој чекор.

Овие шокантни фотографии се направени на влезот од Скопје, веднаш по новиот надвозник што ги поврзува Хиподром и Ченто, а ѓубрето се наоѓа зад панелите од десната страна на влезот кон Скопје, кои практично ја кријат оваа очајна состојба од очите на јавноста и патниците.

Погледнете го овој ужас:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top