среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Пријавете се: Недостасуваат уште набљудувачи!

ПРИЈАВЕТЕ СЕ!

Невладините организации кои ги организираат набљудувачите на реферeндумот од страна на целокупниот блок за бојкот, објавуваат повик:

НЕДОСТАСУВААТ НАБЉУДУВАЧИ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ. ЈАВЕТЕ СЕ ПОД ИТНО!

Пријавете се во инбокс!
Впишете – име, презиме, телефонски број, меил адреса, општина во која гласате и/или назив на гласачкото место каде гласате, број на лична карта.

Пријавувањето е денес и утре. Списоците се прават во недела, ќе добиете потврда за учество и доплнително инфо.

Листите ќе бидат пријавени во понеделник во ДИК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top