четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Детали: МВР открива се за вчерашниот пожар во ноќниот клуб „Станица 26“

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во Скопје на ул.„Јордан Мијалков“ во угостителски објект “Клуб станица 26“, настанал пожар, при што изгорена е внатрешноста на објектот и делумно е оштетен покривот, информираат од МВР.

И. Е., кој бил ангажиран да изврши ситни поправки на покривот, се здобил со мали изгореници и отишол во Ургентен центар-Скопје, каде му се констатирани телесни повреди, по што е пуштен на домашно лекување.

Пожарот целосно е изгаснат од екипа од БППЗ во 15.50 часот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top