среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 105 ново

Роџер Дикинс со фестивалската маичка ја прими наградата

На црвениот килим и на свеченото отворање, Роџер Дикинс се појави со елегантен костум, и со црна маица со логото на фестивалот, битолчани тоа го забележаа и го замолија да го фотографираат, а тој со задоволство и стрпливо позираше во маицата на „Браќа Манаки“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top