четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Ништо

Во македонската државна Агенција за вработување. Службеничката:
– Повелете господине…
– Барам работа…
– А што знаете да работите? …
– Ништо! …
– Жал ми е, но сите места во Собранието се зафатени. Обидете се како фудбалски тренер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top